Son Haberler

Gedik Bülten Ekim Sayısı Yayında!

Gedik Bülten Ekim Sayısı Yayında!

Gedik Bülten’in bu ay ki sayısında; “IDDMIB tarafından her yıl düzenlenen İhracatın Metalik Yıldızları Ödül Töreni, pandemiye rağmen, bu yıl da gerçekleştirildi. Gedik Kaynak olarak 2019 yılında kaynak sarf malzemeleri alanında en çok ihracat yapan firma olarak biz de ödülümüzü aldık. “Ekim sayımızdaki bir başka konu, İleri Döküm Teknolojileri alanındaki becerilerimiz. Bu sayıda tüm avantajları ve üstün özelliklerine rağmen üretimi son derece zor olan duplex alanındaki uzmanlığımızı sizlerle paylaştık. İbrahim Arda’nın hazırladığı yazıda hem duplex paslanmaz çeliklerle ilgili detaylı bilgileri bulacak hem de Gedik İleri Döküm Teknolojileri’ nin bu alandaki tecrübesini göreceksiniz. Zira Gedik İleri Döküm Teknolojileri olarak proje bazlı veya seri olması fark etmeksizin 100kg’dan 250 kg’a kadar müşterilerimizin duplex ve superduplex ürün ihtiyaçlarını sorunsuzca karşılayabiliyoruz. Yerli yabancı müşterilerimize ürettiğimiz dökümler dünyanın dört bir yanına sorunsuzca hizmet veriyor.   “Gedik Kaynak, Irak’ta bulunan Hydraulic Industries State Company ile imzaladığı anlaşma ile kaynak elektrodlarını Irak pazarına sunuyor. İkinci adımda Gedik Teknolojisi ile Irak’ta üretime başlayacak olan şirket, üretimi Gedik Kaynak yönetiminde GeKa markası altında Bağdat’ta gerçekleştirecek.     “Gedik Holding’in ve İstanbul Gedik Üniversitesi’nin kurucusu Halil Kaya Gedik’in yasam öyküsünün anlatıldığı, Nurten Yalçın Erus tarafından kaleme alınan “Türk Sanayiinin Birleştiren Gücü” adlı biyografi kitabının lansmanı, Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Hülya Gedik’in evsahipliğinde bir lansmanla tanıtıldı. İş dünyasından ve basından önde gelen isimler lansmanda yer aldı.     Keyifli Okumalar !

Detay

Yeni Normal Uluslararası Ticaret Yapma Şeklimizi Değiştirecektir

Yeni Normal Uluslararası Ticaret Yapma Şeklimizi Değiştirecektir

  Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği yayın organı olan Türk Döküm Dergisi, Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik’e Nisan-Haziran sayısında yer verdi. Koronavirüs döneminde dünya ticaretinde önce çıkan ayrıntıları paylaşan Hülya Gedik; “ Covid-19 Pandemic problemi öncesi, özellikle döküm sektöründe Çin’den temin edilen döküm parçalar için yeni arayışa giren AB ve gelişmiş ülkelerdeki sanayiler Türkiye’deki döküm şirketlerini alternatif ülke olarak gördüler diye düşünüyoruz. Birçok döküm firmasına şimdiye kadar gelmeyen talepler bu salgın süreci içinde gelmeye başladı. Bilindiği üzere döküm sektörü birçok sektöre ürün tedariğinde bulunan iskelet bir sektördür. Belli ölçeğin üstünden olan dökümhaneler işlerini durdurmadan sürdürdüler.” dedi. Yeni normalin başladığı yeni dönemi üretim ve ihracat açısından değerlendiren Hülya Gedik; “ Yeni normal adı altında içine girdiğimiz ve uzunca bir süre bizimle beraber olacağına inandığımız dönem ve şartlar elbette ilk olarak çalışma yaşamını, çalışma modellerini ve bağlantılı olarak da uluslararası ticaret yapma şeklimizi değiştirecektir. Fiziki tedarikçi ve müşteri ilişkilerinde yenilikler yapacağımız çok açık ve bunun da daha çok ‘sanal’ ve ‘dijital’ araçlar ve metotlarla olacağına inanıyoruz. E-ticaret eskiden olduğundan daha yoğun ve profesyonel düzeyde yapılması gerekli olacaktır.” dedi.   Kaynak: Türk Döküm Dergisi

Detay

Japon Mitsubishi Firması ile Gedik Holding Arasında İşbirliği Görüşmeleri Gerçekleştirildi

Japon Mitsubishi Firması ile Gedik Holding Arasında İşbirliği Görüşmeleri Gerçekleştirildi

Gedik Holding olarak, Japon Mutsubishi firması ve Enerji Bakanlığına bağlı Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ)’ın üst düzey yetkilileri ile Sinop’ta yapılması planlanan Nükleer santral çalışmalarında, personel eğitimi, sağlık ürünleri eğitimi, personel belgelendirme, tahribatlı ve tahribatsız muayene hizmetleri, kaynak, döküm ve vana sektörlerinde iş birliği yapılabilmesi için geniş kapsamlı görüşmeler gerçekleştirildi.

Detay